Strefa Rodzica

W przypadku problemów z logowaniem, prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

Kadra

Joanna Suwińska-Kopeć

Dyrektor Punktu Przedszkolnego, Psycholog

Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Warszawskim, na specjalizacji Psychologia Kliniczna Dziecka, certyfikowany Dogoterapeuta/Kynoterapeuta, Certyfikowany Trener Profilaktyki Pogryzień.

Kontynuuje edukację na studiach podyplomowych: „Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna” oraz Przygotowanie pedagogiczne – kwalifikacje nauczycielskie”

Uczestniczka kursów, szkoleń i seminariów, m.in.: „ Terapia poznawczo-behawioralna dzieci i młodzieży”, „Pies w edukacji, terapii i profilaktyce”, „Zaprzyjaźnij się ze swoim psem”, „Podstawy dogoterapii”, „Pies w terapii i edukacji”, „Podstawy dogoterapii – kurs uzupełniający”

Doświadczenie zdobywałam pracując w warszawskich ośrodkach specjalizujących się w terapii dla dzieci z całościowymi zaburzeniami rozwoju i nie tylko, m.in. Synergis, Promitis, Ala ma kota, Fundacja Terapeutyczna Pies i Staś, Ośrodek Terapeutyczny dla dzieci na Uniwersytecie Warszawskim, Domy Dziecka.  Prowadziłam zarówno terapie grupowe oraz indywidualne, zajęcia dogoterapeutyczne. Przez wiele lat byłam członkiem kadry Fundacji Pies i Staś.

Jestem osobą stale rozwijającą się i gotową do podejmowania licznych wyzwań. Moją ogromną pasją jest dogoterapia. Kocham zwierzęta a szczególnie psy. Jestem szczęśliwą posiadaczką cudownej suni Lenki o rzadkiej rasie coton de tulear. Swego czasu bardzo dużo razem pracowałyśmy edukując dzieci oraz kształtując prawidłowe postawy względem psów. Od poprzedniego roku moja towarzyszka przeszła na zasłużoną emeryturę :-).

Bardzo bliskie mojemu sercu jest Rodzicielstwo Bliskości, dzięki któremu nauczyłam się jak być wrażliwą na sygnały płynące od dzieci, jak reagować oraz jak wspierać rozwój dziecka.

Moim ogromnym marzeniem było stworzenie miejsca, w którym królować będzie przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa, szczerość, życzliwość i dobroć. Takiego miejsca, które na lata pozostanie w sercach naszych absolwentów ☺
W pracy z dziećmi kieruję się przede wszystkim intuicją, wiedzą oraz doświadczeniem. Łączę metody, by w sposób indywidualny dobierać je do dziecka.
Interesuje się metodą pozytywnych wzmocnień, Rodzicielstwem Bliskości oraz mową ciała psów.

Joanna Suwińska-Kopeć

Edyta Prusak

Nauczyciel

Magister Wyższej Uczelni Wychowania Fizycznego w Warszawie.Kontynuuje studia podyplomowe z zakresu Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej.

Uczestniczka licznych kursów i szkoleń, m.in.: Certyfikat Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka, Tworzenie programów terapeutycznych IPET, Certyfikat „Kreatywny Nauczyciel – nowoczesne przedszkole”, Certyfikat „Jak być dobrym nauczycielem”, Certyfikat „Grafomotoryczne Dzieciaki, czyli od przedszkola do uczniaka. Jak prowadzić zajęcia grafomotoryczne z elementami terapii ręki z dziećmi w wieku przedszkolnym”, Certyfikat Analiza i Interpretacja Rysunków Dziecięcych – znaczenie symboliki rysunku, Certyfikat „Jak radzić sobie z trudnymi zachowaniami u dzieci. Jak kształtować zachowania pożądane”, Certyfikat „Dziecko nadpobudliwe w przedszkolu – metody pracy”, Kurs przeciwdziałania przemocy i agresji w środowisku przedszkolnym, Kurs Asertywności w relacjach z Rodzicami wychowanków.

Jestem osobą otwartą, bardzo lubię sport a przede wszystkim kocham zwierzęta. Jestem zwolenniczką adopcji bezdomnych psów.

Edyta Prusak

Marta Sobieraj

Terapeuta

Ukończyłam Psychologię na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji Psychologia Kliniczna Dziecka i Rodziny oraz Psychologii Ekonomicznej. Początkowo rozpoczęłam karierę jako młodszy specjalista ds. marketingu wierząc, że praca ta będzie kreatywna i rozwijająca. Moja wiara szybko wygasła, a praca z dziećmi okazała się być strzałem w dziesiątkę. To dzieci każdego dnia pokazują mi, że prawdziwa kreatywność i fantazja drzemie w najmłodszych J

Obecnie jestem na etapie dalszego kształcenia . Kontynuują edukację na studiach podyplomowych z zakresu Przygotowania Pedagogicznego. Ukończyłam kurs Treningu Umiejętności Społecznych, jestem w trakcie kursu I stopnia Integracji Sensorycznej. W planach mam również kurs Bajkoterapii oraz Trening Uważności.

Praca z dziećmi daje mi ogromną satysfakcję, każdego dnia uczą mnie czegoś nowego, a także zwracają uwagę na rzeczy, na które sama nie zwróciłabym uwagi. W pracy z dziećmi kocham ich szczerość oraz bezpośredniość.

Marta Sobieraj